• Çağrı Merkezi : 0 539 528 19 13 |
    Whatsapp Destek : 0 506 650 50 50

MART AYI DİSİPLİN KURULU KARARLARI

 MART AYI DİSİPLİN KURULU KARARLARI 11.03.2020 00:49
SAHA İÇİ MAÇ KURALLARI

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR

MAÇ REZERVASYONLARI ;

Takım kaptanları, yaptıkları maç rezervasyonlarında takımlarını sahaya getirme sorumluluğuna sahiptirler. Herhangi bir mazeret bildirmeksizin takımların sahaya çıkmaması durumunda Organizasyon ekibimiz ve rakip takımın yaşamış olduğu mağduriyet durumlarının yanı sıra sahalar ile yapmış olduğumuz maddi yükümlülük ligimize zarar verdiğinden dolayı sorumlu olan takımların maç alımları durdurularak sistemden kayıtları silinir ve takım kaptanları hiç bir Lig Maratonu organizasyonunda yer alamaz. 

Son 2 maçında iki rakibi de gelmeyen Başaran Juniors takımına rakip gelmediği için verilen haksız 3 puanın silinmesine karar verilmiştir. Bundan sonraki maçlarda aynı durumla karşılaşıldığı taktirde hiçbir takıma 3 puan verilmeksizin gelmeyen takım organizasyondan ihraç edilecektir. Maçlarını 1 gün kala iptal eden takımlara -5 puan ceza yaptırımı uygulanacak olup daha erkenden iptal etmek isteyen takımların maçları sorunsuz iptal edilmeye devam edilecektir.

Takım kaptanlarımızdan bu konular hakkında hassasiyetle maç rezervasyonları yaptırmalarını önemle rica ederiz.
ALKOL KONUSU ;

Son zamanlarda bize gelen şikayetler üzerine; saha içerisinde alkollü oyuncu tespit edildiği anda maçın yarıda kesilip oyuncunun dışarı çıkarıldıktan sonra devam edilmesine ve tribünde alkollü seyircisi olan takımlara da rakip takıma veya hakeme herhangi bir hakaret veya küfür edildiği takdirde ilgili oyuncuların maç cezasına ve takımların maç alımlarının kapatılacağını tüm üyelerimize bildirir, konu hakkında özen gösterilmesini rica ederiz.

MAÇ ÜCRETLERİ ;

Alınan karara neticesinde takımların maç ücretlerinin karşılaşma öncesinde maçın yetkili gözlemcisine teslim edilmesi zorunlu tutulmuştur. Karşılaşma esnasında oluşabilecek aksaklıklar, sakatlıklar, olası tartışmalar nedeniyle çıkan kargaşa ve maç sonrası peşinizden oynanacak maçları etkilememesi ve görevli arkadaşlarımızın bekletilmemesi adına tüm takımların bu kurala özen göstermesi zorunludur. Aksi takdirde karşılaşmanın gözlemcileri tam yetkili olarak karşılaşmanın başlamasına izin vermeyebilir ve ilgili sorumlulara hükmen mağlubiyet kararı açıklanma hakkı Lig Maratonu yönetimine aittir. 


 LİG MARATONU DİSİPLİN KURULU 

Yorumlar

  • Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.

Yukarı